Najlepsze praktyki dotyczące dokonywania rezerwacji hotelowych online

1. Porównuj ceny i oferty

Jak już zapewne wiesz, obecnie istnieje wiele stron internetowych umożliwiających wyszukiwanie hoteli. Platformy te pomogą Ci porównać ceny i znaleźć zakwaterowanie o najkorzystniejszym stosunku jakości do ceny. 

Ważne jest, aby szukać na kilku platformach, ponieważ cena za ten sam pokój i tę samą liczbę dni często różni się w zależności od portalu, na którym dokonuje się rezerwacji. 

Jeśli już wybrałeś hotel, do którego chcesz się udać, możesz także sprawdzić cenę rezerwacji na jego oficjalnej stronie internetowej.  W ten sposób można się upewnić, że rezerwacja, która pojawia się jako „oferta” na konkretnej stronie, rzeczywiście ma najdogodniejszą cenę. 

2. Zarezerwuj hotel z wyprzedzeniem

Wiele osób ma zwyczaj rezerwowania hoteli przez Internet na kilka dni przed podróżą. Prawda jest taka, że najlepiej jest dokonywać rezerwacji z jak największym wyprzedzeniem, aby w momencie szukania hotelu było w nim znacznie więcej wolnych miejsc.

Innymi słowy, wczesna rezerwacja daje więcej możliwości wyboru i pozwala uniknąć sytuacji, w której wszystkie pokoje są zajęte. Oczywiście to, z jakim wyprzedzeniem, zależy od miejsca, do którego się wybierasz, oraz od pory roku, w której decydujesz się na podróż, tzn. czy jest to wysoki czy niski sezon. Zasadniczo jednak zawsze lepiej jest dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. 

3. Przejdź do trybu incognito

Jeśli użytkownik wielokrotnie odwiedza strony internetowe służące do wyszukiwania hoteli, zapisują one informacje z poprzednich wizyt, aby wyświetlać te same oferty i hotele. 

W przypadku rezerwacji hoteli online często utrudnia to znalezienie nowych opcji, ponieważ platformy nadają priorytet hotelom, które użytkownik już zna lub którymi był już zainteresowany. 

Aby uniknąć tego problemu, zalecamy przeglądanie tego typu stron w trybie incognito przeglądarki internetowej. Dzięki temu za każdym razem, gdy wejdziesz na stronę, będzie tak, jakby to był pierwszy raz, tzn. zobaczysz wszystkie opcje i będziesz mógł samodzielnie zapoznać się z ofertami.

4. Używaj aplikacji mobilnych

Podczas dokonywania rezerwacji hotelowych online można także korzystać z aplikacji mobilnych stron oferujących wyszukiwanie hoteli. 

W wielu przypadkach cena pobytu może być różna na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej, nawet jeśli są to te same portale.  Dlatego po podjęciu decyzji o wyborze hotelu i portalu, za pośrednictwem którego dokonasz rezerwacji, sprawdź, czy w aplikacji mobilnej można znaleźć ewentualne zniżki.