3 oszustwa związane z turystyką, na które należy uważać

Fałszywe strony internetowe

Oszuści internetowi są bardzo obeznani z technologią i wykorzystują swoją wiedzę do oszukiwania ludzi, którzy nie weryfikując lub ufając stronie internetowej, która wydaje się bezpieczna, wprowadzają dane swojej karty bankowej, co kończy się utratą pieniędzy.

Ale jak uniknąć oszustwa w ten sposób i jakie są znaki, które wskazują na ryzyko w Internecie?

Jest wiele rzeczy, które mogą nas ostrzec, np. to, że podczas dokonywania zakupu strona kieruje nas na dodatkowy portal, który nie ma nazwy marki.

Innym oczywistym znakiem są strony, na których natychmiast pojawia się prośba o podanie danych bankowych. Na ogół wiarygodne witryny najpierw proszą o podanie imienia i nazwiska oraz danych identyfikacyjnych.

Najlepsze jest zatem kupowanie biletów i pakietów podróżnych bezpośrednio na stronie internetowej linii lotniczej.

Należy również uważać na wiadomości e-mail, które przychodzą na Twój adres, lub inne wiadomości z ofertami podróży w hotelach, do których nie jesteś zapisany. Takie wiadomości e-mail są potencjalnym oszustwem i najlepiej je odrzucić.

Oszuści niemal doskonale naśladują platformy hoteli, linii lotniczych, a nawet wypożyczalni samochodów, dlatego planując podróż i dokonując rezerwacji usług, upewnij się, że zawsze korzystasz z oficjalnych portali, kont i stron w mediach społecznościowych.

Zbyt piękne, by mogło być prawdziwe

Wycieczki zorganizowane są bardzo atrakcyjne dla ludzi, dlatego oszuści wykorzystują je do oszukiwania podróżnych.

Tworzą oni rzekomo oferty all-inclusive z zakwaterowaniem, wyżywieniem i transportem po bardzo niskich cenach, które sprawiają, że wątpliwe jest, aby były one prawdziwe, choć niektórzy, podekscytowani, wpadają w tę pułapkę.

W obliczu tych nadmiernie atrakcyjnych ofert, takich jak rejs wycieczkowy za prawie darmo lub wymarzona wycieczka za kwotę niższą niż można sobie wyobrazić, lepiej zachować dystans i nie wpaść w pułapkę internetowych przestępców. Te podejrzane praktyki, mające na celu zwabienie turystów, są godne pożałowania i powodują straszliwe konsekwencje finansowe, przez co niejedna osoba przez długi czas nie mogła podróżować.

Oszustwa podczas podróży do innego kraju

Nikt nie chce źle przeżyć podróży do innego kraju, ale niestety tak się zdarza. Wybierając się na wakacje, należy pamiętać o oszustwach podróżniczych, o których można przeczytać na niektórych blogach podróżniczych, opowiadających o sytuacjach, jakie spotkały niektórych turystów pod innymi szerokościami geograficznymi.

Na przykład niektórzy podróżni decydują się na wymianę pieniędzy na czarnym rynku, a to – oprócz tego, że jest niebezpieczne – może stanowić ogromne ryzyko, przez które zostaniesz bez grosza w kieszeni.

Zachowaj środki ostrożności i przed wyjazdem sprawdź wszystko, co musisz wiedzieć na temat sposobu płacenia w danym miejscu, ile pieniędzy możesz zabrać ze sobą, czy akceptowane są karty płatnicze i płatności przez aplikacje na telefony komórkowe itp. Należy również zachować ostrożność przy kupowaniu biletów na pokazy i atrakcje turystyczne, ponieważ mogą one być fałszywe.

One thought on “3 oszustwa związane z turystyką, na które należy uważać

Dodaj komentarz