Wakacje w Niechorzu – atrakcje, które wpisują się w letni klimat

Czy warto jechać do Niechorza? To urocze miejsce, ponieważ znajduje się w nim wyjątkowa latarnia morska. Masz pewność, że się nie zgubisz, gdyż światło zawsze wskaże Ci drogę. Podczas sztormu jest zwiastunem dobrej nadziei i obietnicą bezpiecznego dotarcia do brzegu. Czym jeszcze zaskakuje Niechorze?

Plaża w Niechorzu jest idealna latem – czysta i bardzo szeroka. Z niej właśnie można dostrzec dominującą nad okolicą latarnię morską, zbudowaną w 1866 r. Stromy brzeg klifowy o wysokości 22 m, na którym stoi ten wyjątkowy zabytek, robi wrażenie! Na piaszczystej plaży znajdziesz wiele atrakcji, ale przede wszystkim możesz się bezpiecznie kąpać, ponieważ latem w miejscowości działa strzeżone kąpielisko. Wystarczy tylko znaleźć apartamenty Niechorze blisko plaży, by cieszyć się tym wspaniałym miejscem. To jednak niejedyne atrakcje malowniczej miejscowości.

Molo w Niechorzu

Jest duże i stanowi je port rybacki, który został przebudowany w roku 2021, by ułatwić pracę rybakom. Długość portu ma 244 metry a szerokość 8 metrów. Turyści chętnie tu zaglądają, ponieważ poprzednie molo było krótkie i miało zaledwie 60 metrów długości. Nie ma na nim barierek – znajdują się tam jedynie elementy potrzebne rybakom do połowu ryb, transportu i cumowania.

Motylarnia

To wyjątkowe lokum, polecane miłośnikom egzotyki i entomologii. Zwiedzający mogą podziwiać wielobarwne owady w najlepszych warunkach, jakie mógł stworzyć człowiek. Motyle latają swobodnie po odpowiednio przystosowanej wolierze, w której utrzymywany jest tropikalny mikroklimat. Dzięki temu można na własne oczy zobaczyć najpiękniejsze okazy – Monarchę, Singapurskiego Żeglarza czy Blue Morpho.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Muzeum zostało założone w 1994 r. z inicjatywy mieszkańców Niechorza. Wizyta w tym miejscu pozwoli Ci nieco zajrzeć za kulisy zawodu rybaka, a przy okazji dowiesz się sporo o lokalnej kulturze i obejrzysz ciekawe eksponaty, np. drewniany oktant sprzed kilku stuleci, bałtyckiego rekina oraz miniaturę włoku – okazałej sieci rybackiej.

Park Miniatur Latarni Morskich

To okazja dla tych, którzy lubią mieć wszystko rozrysowane, jak na dłoni. W czasie spaceru po parku można właściwie zwiedzić całe polskie wybrzeże – od Krynicy Morskiej aż do Świnoujścia, a tym samym dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat latarni morskich. Lokalizacja też nie jest przypadkowa – usytuowano je u podnóża latarni w Niechorzu. Możesz więc podziwiać pierwowzór i jego miniaturę.

Kolejka retro

W okresie letnim oprócz tradycyjnej Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z Niechorza do Rewala, warto również doświadczyć podróży nietypową kolejką retro. Jej skład stanowi zabytkowa lokomotywa, do której doczepione są wagoniki. Kolejka ma dodatkową zaletę – jeździ po ulicy – przystanek znajduje się na dworcu PKS. Wracając z Rewala do Niechorza, można też wysiąść koło latarni morskiej. Kolejka kursuje aż 8 razy dziennie!

To nie wszystkie miejsca, z których słynie Niechorze. Warto także wpaść do oceanarium oraz zwiedzić Park Etnograficzny. Ponadto nic nie ukoi tak bardzo turysty, jak widok pięknego, polskiego morza. Już teraz rezerwuj noclegi w Niechorzu, by w wakacje cieszyć się wspaniałym odpoczynkiem!