Porady, jak nie zgubić się na lotnisku

Wykonaj odprawę online

W ostatnich latach linie lotnicze wprowadziły nową możliwość dla podróżnych: odprawę online. Jednak tradycyjni podróżni nadal nie wiedzą, jak to działa, i mają wątpliwości, czy takie odprawy są rzeczywiście skuteczne i czy nie będzie problemów na lotnisku.

Prawda jest taka: oczywiście, że można polegać na odprawie online! Jest to bardzo praktyczna i bezpieczna metoda.

Na oficjalnej stronie internetowej danej linii lotniczej można dokonać odprawy i natychmiast otrzymać kartę pokładową, w formie cyfrowej, w postaci kodu kreskowego lub wydruku. W ten sposób, jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym, możesz przybyć na lotnisko i udać się bezpośrednio do bramek wejściowych wskazanych na bilecie.  Jeśli przewozisz bagaż rejestrowany, musisz przybyć na lotnisko kilka godzin wcześniej, aby przejść proces ważenia i odprawy. 

Spróbuj zmieścić wszystko w bagażu podręcznym

Jak widać, podróżowanie z samym tylko bagażem podręcznym może być o wiele bardziej praktyczne, a ponadto pozwala uniknąć zgubienia się na lotnisku.

W ten sposób nie będziesz musiał ważyć bagażu ani go szukać w miejscu docelowym, aby go odebrać; krótko mówiąc, proces będzie znacznie prostszy. Ta rada jest przydatna, jeśli wakacje będą krótkie: po co zabierać ze sobą tyle rzeczy, jeśli pobyt w miejscu docelowym będzie trwał nie dłużej niż tydzień? W takim przypadku dobrze będzie zaoszczędzić pieniądze i uniknąć zawiłości. 

Należy jednak wziąć pod uwagę, że podróżując z walizką podręczną, będziemy mieć nieco ograniczone możliwości dokonywania zakupów w miejscu docelowym. Dlatego też, jeśli Twoim zamiarem jest zrobienie zakupów w innym kraju lub mieście, warto skorzystać z bagażu rejestrowanego, przynajmniej w przypadku biletu powrotnego.

Nie wahaj się zadawać pytań

Zadawanie pytań nie jest dla początkujących, ale dla mądrych podróżników, którzy nie boją się zaakceptować faktu, że nie wiedzą wszystkiego. Jeśli znajdujesz się na nieznanym lotnisku i masz wątpliwości, gdzie należy się udać, aby dotrzeć do bramki, nie wahaj się zapytać pracowników lotniska lub osoby lecącej Twoim lotem.

Nie daj się zdezorientować w dutty free!

Miejsca te są strategicznie rozmieszczone na lotniskach, tak że zawsze przechodzimy obok nich. Wejście do środka i spędzenie kilku minut w tej przestrzeni może być dezorientujące, a nawet może pozbawić Cię cennego czasu, który może spowodować opóźnienie. 

One thought on “Porady, jak nie zgubić się na lotnisku

Dodaj komentarz