Czego nie można przegapić podczas wizyty w innym kraju?

Spróbuj lokalnej żywności

Gastronomia mówi sama za siebie o danym kraju, więc wyprawa w celu spróbowania najbardziej tradycyjnych potraw to sposób na zagłębienie się w jego kulturę, poznanie nowych smaków i przyjemność płynącą z degustacji czegoś innego. Warto poszukać informacji od innych podróżnych, gdzie najlepiej zjeść smaczny posiłek. Jeśli masz alergie pokarmowe, sprawdź najpierw składniki typowych potraw, aby nie ryzykować.

Kup pamiątki 

Kupowanie magnesów, koszulek i niezliczonych produktów z napisem „Pamiątka z…” to jedna z tych rzeczy, które turyści robią od czasów starożytnych. Według historii zwyczaj ten powstał 700 lat p.n.e. w Grecji, kiedy to Odyseusz zbierał przedmioty na pamiątkę swoich podróży.

Z czasem tradycja ta rozwinęła się i nie ma takiego zakątka na świecie, w którym pamiątki nie byłyby główną atrakcją, której turyści ulegaliby w pewnym momencie swoich podróży. Podczas wizyty w innym kraju pamiątki są idealne, aby podarować je rodzinie, przyjaciołom lub po prostu zachować w domu jako pamiątkę udanej podróży.

Porozmawiaj z mieszkańcami

Jedną z korzyści płynących z podróżowania jest poprawa umiejętności społecznych i sposobu komunikowania się z innymi. Nieuniknione jest, że podczas podróży nawiąże się kontakt z nowymi ludźmi, być może nawet nauczy się zwrotów w innym języku, a to wszystko wzbogaca ogólną kulturę. Prawdopodobnie jednym z najciekawszych sposobów poznawania innych kultur jest rozmowa z mieszkańcami. Miejscowi są podstawowym elementem turystyki. Podobnie jak atrakcje, które można zobaczyć i podziwiać, są też ludzie, którzy dodają szczególnego uroku każdej zagranicznej przygodzie. Koniecznie nawiąż z nimi kontakt!

Weź udział w lokalnym festiwalu

Lokalne festiwale są wyrazem kultury ludowej; zawierają w sobie wiele z istoty danego kraju, jego mieszkańców i zwyczajów. Nie zadowalaj się byciem tylko widzem, weź aktywny udział w obchodach i włącz się w ceremonię; to doświadczenie, które pozwoli ci nawiązać prawdziwy kontakt z miejscem, które odwiedzasz. 

Aktywne uczestnictwo w festiwalu pozostawia piękne wspomnienia. Planując podróż, sprawdź w kalendarzu daty najbardziej popularnych festiwali lub tych, które przykują Twoją uwagę, abyś mógł je dodać do swojego planu zajęć.

Więcej się ciesz, a mniej korzystaj z mediów społecznościowych

Tak, wiemy, że chcesz podzielić się ze wszystkimi swoimi śledzącymi w mediach społecznościowych wspaniałą przygodą, jaką jest zwiedzanie innego kraju. Jeśli jednak spędzisz te wolne dni zanurzony w swoim telefonie komórkowym, wiele stracisz.